בדקנו: מהן עבירות התנועה הנפוצות בישראל?

עברות תנועה הן חלק בלתי נפרד מהמציאות בכבישי ישראל. נהגים אשר עוברים על עברות התנועה לא רק חושפים את עצמם לסכנה אלא גם את הסביבה והולכי הרגל, ועל כן המחוקק כמו גם רשויות החוק נוטות לנקוט ביד קשה מאוד כנגד נהגים צעירים כמו ותיקים אשר עוברים על לשון החוק. מהן עברות התנועה הנפוצות ביותר בישראל? כל הפרטים בסקירה הבאה.

אי חגירת חגורות בטיחות

חגורת בטיחות משמשת לטובת רתימה של הנוסע למקום וזאת מתוך מטרה למנוע התעללות אשר עלולה להיגרם בעקבות תאונת דרכים או עצירה פתאומית הם אשר מתרחשת במהלך הנסיעה. שימוש בחגורות בטיחות מציל חיים, אולם לצערנו מדובר באחת מעברות התנועה הנפוצות ביותר, גם בקרב נהגים צעירים וגם בקרב נהגים ותיקים. שימו לב  כי במידה ואתם לא חוגרים את החגורה אתם גם חושפים את עצמכם לפציעות אבל גם לעברה על ספר החוקים, ועל כן שמירה על כללי הדרך היא חיונית – לפני שמתחילים לנהוג, נועלים את חגורת הבטיחות ובודקים כי כל הנוסעים ברכב חגורים.

 שימוש במכשיר הנייד

המכשיר הנייד הוא חלק בלתי נפרד מהחיים של כל אחד ואחת מאיתנו. יחד עם זאת, לצערנו אנו ערים לתופעה שרק הולכת ומתגברת ובמסגרתה יותר ויותר נהגים נתפסים כאשר הם משתמשים במכשיר הנייד תוך כדי נסיעה. צריך להבין כי מדובר באחת מהסיבות הנפוצות ביותר לתאונות קלות או קטלניות, כאשר מי שנתפס נוהג כאשר הוא משתמש במכשיר (וגם במידה ורק החזיק אותו) חשוף לעונש בדמות של כ-10 נקודות לצד קנס כספי, כאשר בחלק מהמקרים יש גם עמידה לדין אשר חושפת אתכם להתמודדות לא פשוטה אל מול בית הדין לתעבורה.

נהיגה בשכרות

אחת מהעברות החמורות ביותר בספר החוקים במדינת ישראל היא נהיגה בשכרות. מדובר בתופעה מוכרת ושכיחה שבמסגרתה נהגים עולים על ההגה כאשר אחוז האלכוהול בדמם הוא גבוה, מה שיוצר לא רק השפעה על רמת הריכוז אלא מגביר באופן משמעותי את הסיכוי לתאונות, בעקבות שיקול דעת מוטעה. המחוקק רואה בעברה הזו כעברה חמורה אשר עלולה לשלוח אתכם לעונש מאסר ממושך כמו גם צבירה של נקודות, ועל כן המשפט אם שותים לא נוהגים הוא משפט שצריך להישאר חקוק עמוק בזיכרון שלכם.

 

 

נהיגה במהירות מופרזת

בישראל יש חוקים ברורים מאוד לגבי מהירות הנסיעה, כאשר עברה נפוצה היא נהיגה במהירות מופרזת אשר חושפת את הנהג לזמן תגובה קצר יותר במידה והוא נדרש לבצע עצירה פתאומית. מדובר בעברה מסוכנות מאוד גם כלפי הולכי הרגל, כאשר המחוקק נוטה לראות בעברה הזו כעברה חמורה אשר העונש שלה יכול להתבצע הן באמצעות העמדה לדין בבית המשפט לענייני תעבורה וכן תשלום קנס כספי, בהתאם לחומרת העברה.

אי מתן זכות קדימה להולכי רגל

על כל נהג מוטלת החובה לשמור על זכות קדימה בעבור הולכי רגל במעבר החצייה. מדובר בתופעה שחוצה גילאים ומגדרים והיא חושפת את הולכי הרגל לפציעות משמעותיות, ולעיתים אפילו למוות בעקבות פגיעה של רכב. על כן, שמירה על מתן זכות קדימה הוא חיוני, וזאת מתוך מטרה להימנע מביצוע של עברת תנועה מסוכנת.

לסיכום

הסקירה אותה הצגנו לכם כאן היא בעלת השפעה דרמטית על כל נהג ונהגת, וזאת בשל מגוון רחב של עברות אשר הפכו לצערנו לחלק בלתי נפרד מההתנהלות בכבישים. אם אתם רוצים להימנע מהליך משפטי וכמובן חלילה מחשיפה של נהגים והולכי רגל לפציעות, שמירה על כללי הדרך היא חובה, ולא בגדר המלצה.

נגישות
גלילה לראש העמוד