עורך דין הוצאה לפועל: מה תפקידו ומתי צריך לפנות אליו?

אף אחד לא חושב שיגיע היום שבו הוא ייאלץ להתמודד עם הוצאה לפועל, אך המציאות היא הרבה יותר מורכבת ולעתים גם לא צפויה. אז במה התהליך כרוך, על מה הוא משפיע וכיצד פנייה אל עורך דין מקצועי עשויה למזער בעיות ואף לבטל את התהליך? ובכן בין אם אתם מתמודדים בימים אלו עם הוצאה לפועל ובין אם מבקשים להיערך מראש לתרחיש, מוזמנים לקבל מידע מקיף (וחשוב) בנושא!

מהי הוצאה לפועל?

בהוצאה לפועל ולאחר מכן שולחים מכתב אזהרה. אם מכתב שכזה מגיע לידכם, זהו בדיוק השלב להשיג עורך דין הוצאה לפועל, וזאת כי המכתב מודיע שהתהליך נגדכם החל. מכאן שבין אם מבקשים למזער בעיות או להטיב את התנאים, חובה להיעזר בעורך שדין שבקיא בכל מה שנוגע להוצאה לפועל – בעורך דין שמכיר תקדימים בנושא ושבאופן כללי יידע לקחת את המושכות כדי להוביל את התרחיש המורכב למקום האידאלי ביותר.

כיצד עורך דין עשוי לסייע?

ציינו שעורך דין שבקיא בענייני הוצאה לפועל עשוי מאוד לסייע, ופה נציין כיצד. ובכן עורך דין מנוסה עשוי לסייע להגיש התנגדות בצורה מסודרת, ואף יסביר האם יש סיכוי לצאת מנצחים. עשוי לסייע להוכיח שהחוב כבר נפרע. עשוי לסייע לבטל את פסק הדין. עשוי לסייע להשיג הארכה עבור הגשת התנגדות. עשוי למנוע תגובה שרק עשויה להחמיר את גזר הדין. עורך דין מנוסה יעזור לכם בתביעת תביעות נפוצות מול חברות ביטוח וכן עשוי לסייע להוכיח שמדובר בנתבע שהוא מוגבל אמצעים (מסייע לפרוס את תקופת התשלום). עורך דין מנוסה ינחה לקראת "חקירת יכולת" שבו נבחן המצב הכלכלי וכדומה.

 

 

מתלבטים האם לחבור לעורך דין? קבלו שיחת ייעוץ!

אם נבקש לתמצת את תפקידו של עורך דין, נציין שהוא ייבחן את הנסיבות, יכריע אלו טענות מוטב להציג בפני בית המשפט ובאופן כללי יעניק סיוע משפטי שרואה את טובת הצד של הלקוח, כך שזוכים לחזור בהקדם לשגרה לצד הפסד מינימלי. עם זאת, ראוי לדעת שאין זו כלל חובה לחבור לעורך דין, אך לרוב זה בהחלט כדאי. לא בטוחים האם יש טעם? תקבעו שיחת ייעוץ!

מושגים שמוטב להכיר

תחום ההוצאה לפועל כולל לא מעט מושגים, כך שאם מבקשים ליישר קו, מוזמנים להכיר את 5 המושגים המרכזיים:

  • אזהרה – הודעה שנפתח נגדכם תיק בהוצאה לפועל. כולל הצגה של אפשרויות תגובה.
  • חייב – אותו אדם שנמצא שאינו שילם כנדרש ושצריך לפעול לפי החוק: לשלם/ להתנהל באופן מסוים.
  • זוכה – האדם שדורש מהחייב לשלם לו.
  • תקופת אזהרה – פרק הזמן בו ניתן להגיב, טרם מוטלות סנקציות. עם זאת, במקרים מסוימים ינקטו הליכים מבלי שתינתן תקופת אזהרה.
  • רשם – סמכות שיפוטית מטעם ההוצאה לפועל. הרשם פועל באמצעות מסמך שעונה לשם התואר "החלטה".

מקבלים החלטה מכרעת!

אז אם קיבלתם מעטפה ירוקה שבתוכה מופיעה אזהרה, זהו בדיוק הזמן להבין כיצד פועלים מהנקודה הזו. האם מבינים שהגיע הזמן לשלם את שנדרש, או שהגיע הזמן להילחם על שלכם. לא יודעים באיזו דרך לבחור? היעזרו בייעוץ מקצועי של עורך דין!

נגישות
גלילה לראש העמוד