שירותי פינוי דירה

לישראלי הממוצע יש בדירתו אלף ואחד פריטים, שאמורים לשמש אותו במרוצת השנים. הבעיה היא שפעמים רבות המצב "יוצא משליטה". האדם אוגר עוד ועוד חפצים בהם אין לו ממש צורך, כך שנדרש פינוי שלהם מהדירה. אם מוסיפים לכך תרחישים דוגמת קבלת דירה מירושה או נזק פיזי משמעותי לדירה על תכולתה, אפשר להבין מדוע הצורך הזה הופך לחיוני עוד יותר.

החדשות הטובות הן שיש בנמצא חברות אשר עושות את החיים של כל המעורבים לפשוטים פי כמה, וזאת באמצעות מתן שירותי פינוי דירה מקצועיים.

מהם שירותי פינוי דירה?

שירותים מקצועיים של פינוי דירה, כפי שאפשר להסיק משמם, מבוססים על הוצאה מהדירה של החפצים בהם אין צורך. התהליך מתחיל במיפוי החפצים אשר נמצאים בבית, במטרה לקבוע מהו היעד של כל אחד מהם: כך למשל את הפריטים אפשר להעביר לאתרי ההטמנה השונים (שימו לב שבמקרים רבים חובה שיהיו אלה אתרים מורשים), או לחלופין למכור לחנות של מוצרי יד שנייה. השווי הנוכחי של החפצים ומצבם עשוי להגדיר את השימוש הנבחר, ולכן שיקול הדעת והניסיון של אנשי החברה המפנה באומדן שווי התכולה עשוי לסייע בקבלת ההחלטות. עם זאת, כמובן שאפשר מראש לכוון את אנשי החברה המפנה מה מעוניינים לעשות עם כל חפץ

מרגע שמחליטים לפנות את החפצים ומגדירים את ייעודם, מתחיל החלק המרכזי של פינוי הדירה: הובלת החפצים ממנה הלכה למעשה, הנעשית באופן המזכיר שירותי הובלות דירה. פעמים רבות מדובר בחפצים שהם גדולים וכבדים במיוחד (רהיטים, מכשירי חשמל וכן הלאה), כך שיש צורך להשתמש בציוד הרמה ושינוע, לעיתים גם מנוף.

הציוד הזה יאפשר גם לשמור על החפצים במצב שלם ותקין, שאיפה מובנת מאליה על רקע העובדה שלחלק מהפריטים יש שווי כלכלי לא מבוטל או אפילו סנטימנטים מנקודת המבט של בעלי הדירה.

לפנות חפצים

כל הסיבות לפנות לחברה מקצועית

השאלה שצריכה להישאל היא מתי כדאי להעדיף את הסיוע המקצועי של חברה המספקת שירותי פינוי דירות, ובאילו תרחישים לעומת זאת ניתן וכדאי להסתדר לבד. בחינת השיקולים לכאן ולכאן מטה את הכף פעמים רבות לעבר פנייה לחברות המקצועיות. היתרון הראשון של השירות שלהן הוא שהוא הופך את החיים של בני הבית לפשוטים הרבה יותר. פינוי דירה מצריך מאמצים אדירים, ובדרך כלל גם אמצעי שינוע והרמה מתקדמים שאין מן הסתם בבית הישראלי הסטנדרטי.

פינוי התכולה מהדירה, בהיעדר הניסיון, הידע והציוד המתאים, עלול להפוך להיות משימה מורכבת עד בלתי אפשרית. היא עלולה להימשך פרקי זמן ארוכים ולגרום לפגיעה בחפצים, שכאמור – עדיין יכול להיות להם ערך כלכלי או רגשי. הפן הרגשי של פינוי החפצים מסביר גם כן מדוע כדאי לשקול בחיוב שימוש בשירותיה של חברה מקצועית. לא תמיד זה פשוט להשליך לאשפה חפצים ששימשו אותנו שנים, חלקם כוללים ערך סנטימנטלי וגם זכרונות (על אחת כמה וכמה במקרה של פינוי דירות מירושה).

שאלת המחיר

יתרון משמעותי נוסף של שירותי פינוי דירות הוא שהמחיר שלהן הוא ממש לא בשמיים. חברות הפועלות בתחום גובות לרוב תעריפים נוחים עבור הסיוע שלהן, נמוך בהשוואה לשירותים מקבילים או אפילו לאלטרנטיבה של ביצוע הפינוי באופן עצמאי. יש חברות המורידות את התעריפים עוד יותר תמורת העברת תכולת הדירה לידיים שלהן, לכל שימוש שאנשיהן יראו לנכון, עד לרמה של פינוי דירה בחינם.

בכל מקרה, רצוי לברר שהחברה אליה פונים היא מנוסה ומקצועית מספיק בביצוע המלאכה. אחרי הכול, מדובר כאן בחפצים שעשויים להיות בעלי חשיבות לא קטנה עבורכם.

נגישות
גלילה לראש העמוד