עוברים לבית חדש? כל מה שאתם צריכים לדעת על הובלות

מעבר לבית חדש הוא תמיד מרגש. מבחינה טכנית זוהי משימה מורכבת בכל קנה מידה, כאשר עיקר האתגר הוא הובלת החפצים השונים – הרהיטים, מכשירי החשמל, הבגדים וכן הלאה – לכתובת החדשה. הדרך המומלצת ולעיתים הכמעט יחידה לעשות זאת היא באמצעות חברות המספקות שירותי הובלה. במאמר הבא איגדנו עבורכם כמה נקודות למחשבה ודגשים בדרך לביצוע המשימה על הצד הטוב ביותר.

בחירה נכונה של חברת הובלות

בישראל חברות הובלה רבות, אך בפועל הן נבדלות ביניהן בלא מעט פרמטרים. ראשית חשוב לראות מהי החברה הזמינה, פונקציה של אזורי הפעילות שלה ולוח הזמנים. למרות הנטייה הישראלית להשאיר דברים עד לרגע האחרון, תגלו שהחיים שלכם הופכים לפשוטים פי כמה באמצעות תיאום מוקדם עם חברת ההובלות. ככל שפונים מוקדם יותר כך גדלים הסיכויים שיותר חברות תהיינה זמינות עבורכם. בדרך זו גם מחירי ההובלה צפויים להיות נוחים יותר, ולו מכיוון שחברות הובלה רבות מעלות את המחיר עבור הובלות המוזמנות ברגע האחרון.

עוד חשוב לראות מהו פרופיל השירותים שמספקת חברת ההובלות, כאשר גם מהבחינה הזו יש פערים בין החברות השונות. יש חברות המתמקדות בהובלות גדולות ולעומת כאלה שהמומחיות שלהן היא דווקא הובלות קטנות, תחום המצריך היערכות שונה. פרמטר נוסף הוא הציוד שמעמידה חברת ההובלות עבור לקוחותיה: לא רק היצע המשאיות, אלא גם כלים מתקדמים דוגמת מנופים המשמשים להובלה כלפי מעלה של חפצים גדולים וכבדים מאוד. הובלות מנוף מצריכות מומחיות של אנשי חברת ההובלה וציוד ייעודי, כך שהן צפויות להיות יקרות יותר.

חברת הובלות

השירותים הנלווים להובלה

הובלה אינה מסתכמת בהעמסת הפריטים על גבי המשאית ופריקה שלהם בבית החדש. זהו "פרויקט" של ממש, המצריך כמה שלבים ופעולות הכנה. אריזת התכולה היא צעד הכרחי, בו יש להשקיע מספיק מחשבה בבחירת חומרי האריזה, בסידור נכון של הארגזים כך שתדעו מה נמצא היכן וכמובן שגם באריזה שתהיה בטוחה (רבים מהחפצים המועברים הם רגישים או יקרי ערך).

יש חברות הובלה שמספקות חומרי אריזה וגם שירותי אריזה. הדבר אמנם מייקר את המחיר אבל עלול להפוך את החיים לפשוטים פי כמה, תוך כדי מניעת תקלות וסיבוכים.

דוגמא נוספת היא פירוק והרכבת רהיטים, מלאכה מורכבת אף היא עבור אחוז ניכר מהאוכלוסייה. זהו שירות נוסף שאנשי חברות ההובלה יכולים לספק, תמורת תשלום נוסף שיכול להיות בגדר הסביר.

מחיר ההובלה

עלות ההובלה הכוללת היא השורה התחתונה מנקודת המבט של ישראלים רבים, גם אם מומלץ בדרך כלל לא להתייחס אך ורק למחיר. יש מקרים בהם מחיר זול "מדי" מעיד על מובילים שאינם מנוסים מספיק, שימוש בציוד הובלה מיושן וכן הלאה.

המחיר יכול להקל על הבחירה בחברה כשהוא בא לצד גורמים נוספים המסבירים מדוע כדאי לפנות אליה, דוגמת מוניטין חיובי או כוח אדם מיומן.

יש חברות המעניקות הנחות על הובלות מסוג מסוים, דוגמת הובלות סטודנטים, כך שמומלץ לברר גם בכיוונים האלה. אל תהססו לנסות לבצע סקר מחירים ו"לעמת" את החברה עם הצעות מקבילות של חברות אחרות.

למרות נטייה ישראלית נוספת – לחשוב ש"יהיה בסדר" – בתחום ההובלות מומלץ שלא להשאיר דבר ליד המקרה. ביטוח הובלות, המכסה נזקים הנגרמים לתכולה במהלך ההובלה ועקב ההובלה, יכול להעניק לכם את השקט הנפשי הדרוש. חברות הובלה רבות מציעות ביטוח כחלק אינטגרלי מהשירות. התפקיד שלכם הוא לוודא שאתם מקבלים ביטוח מהסוג הזה, מה הוא כולל מבחינת הפיצויים הניתנים בעת המימוש ובאילו תנאים ניתן להפעיל אותו.

נגישות
גלילה לראש העמוד