קבלן גמר: הכירו את איש המקצוע שיחסוך לכם כסף בבניית הבית

סיימתם לבנות את בית החלומות? השלב הבא הוא השלב הקריטי ביותר – פינישים אחרונים עד לקבלת המפתח. קבלן גמר הוא איש המקצוע שאחראי לוודא כי כל עבודות הגמר מבוצעות על הצד הטוב ביותר. כיצד תוכלו להיות בטוחים כי בחרתם בקבלן מפתח מוביל ומקצועי? על כך, בסקירה הבאה.

קבלן גמר: איש המקצוע שיבטיח את קבלת המפתח לבית החדש

קבלן גמר הוא איש מקצוע שתפקידו הוא חיוני בתהליך של בניית בית. למעשה, מורכבות העבודה של סיום עבודות הבנייה מחייבת ביצוע מאורגן ומסודר המתבצע בהתאם לדרישות התוכניות האדריכליות, אינסטלציה, מיזוג ותשתית, וזאת לאחר שלב בניית השלד ועד להגשת המפתחות לאחר שהבית מוכן. מאחר ותפקידו מגוון וכולל אלמנטים שונים, חשוב לבחור בקבלן גמר מורשה ובעל ניסיון אשר ידע לספק בעבורכם את המענה לצורך השלמת הליך הבנייה ובהתאם לכך חיסכון כספי אדיר. לצערנו, אנו עדים לשורה של מקרים שבמסגרתם הליך הפיקוח והניהול לא התבצע ע"פ הנהלים ובהתאם לכך נגרמו נזקים כבדים לבעלי הבית מבחינה כספית אך גם בטיחותית. תביעות בגין נזקי רכוש מוגשות באופן תדיר על רקע של כשלים בתהליך הבנייה, ובכדי להימנע מכך נדרש מכם לשכור קבלן גמר מומחה אשר ידע ללוות את הפרויקט החל משלב סיום בניית השלד ועד הגשת המפתח.

קבלן גמר: הכירו את איש המקצוע שיחסוך לכם כסף בבניית הבית

מה כולל תחום האחריות של הקבלן?

את עבודות הגמר ניתן לחלק למספר קטגוריות: דלתות וחלונות, ריצוף וחיפוי, עבודות אינסטלציה וכן עבודות חשמל. נוסף לכך, קבלן גמר אחראי גם על עבודות ההכנה לאחר סיום שלב בניית השלד שנחשב לשלב ראשוני וקריטי בתהליך בניית בית. על כל אלו אמון קבלן גמר, כאשר כל קטגוריה כזו תקבע את איכות הגימור בהתאם לשימוש בחומרי עבודה איכותיים שנבדקו בקפידה ע"י הקבלן. מאחר ותפקידו רחב, נדרש ממנו להפעיל שיקול דעת הן בבחירת החומרים והן בבחירת אנשי המקצוע, מתוך מטרה לספק בסופו של דבר בית איכותי הנעשה ברמת גימור גבוהה. כדי לדעת עוד על תפקידו ואחריותו, תוכלו לקרוא עוד באתר הזה ותוכלו להבין לעומק את תפקידו החשוב.

כיצד תוכלו להבטיח כי בחרתם באיש מקצוע מיומן?

ראשית כל, קבלן גמר הוא לרוב עצמאי שההתקשרות מולו מעוגנת בחוזה עליו חותמים כל הצדדים. רצוי לעבור עם עורך דין המתמחה בתחום על החוזה, בכדי שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי אתם מוגנים מבחינה חוקית אל מול הקבלן אותו בחרתם. רצוי לבצע סקר שוק מקיף ולהשקיע את הזמן באיתור של קבלנים שיכולים להציג המלצות מצד הלקוחות, כל זאת מתוך מטרה כי בסופו של דבר מרכיב ההחלטה יכלול מספר היבטים: ותק, המלצות וכמובן בחינת תיק העבודות. אל תחששו לבקש מהקבלן מספרי טלפון של לקוחות וכן להיעזר במנועי החיפוש לצורך איתור שמו, וביקורות אותו קיבל. כיום ניתן להיעזר בפלטפורמה הדיגיטלית לצורך איתור של בעלי מקצוע במגוון תחומים, ובפרט בתחום של קבלן גמר.
פרמטר חשוב נוסף הינו הכימיה אל מול הקבלן. מאחר ומדובר בפרויקט חיים, עליכם לשאוף ליצירת קשר עם קבלן שידע להתנהל בשקיפות אך גם באדיבות. מדובר בפרויקט ארוך טווח שלא פעם עשוי להשתבש בעקבות עיכובים, מערכת היחסים שלכם עם הקבלן בהחלט יכולה לתרום לשקט הנפשי כמו גם לידיעה כי אתם מקבלים מענה הולם ומקצועי הנעשה במסגרת של יחסי אמון. לסיכום, קבלן גמר מהווה את אחד מהדמויות החשובות ביותר בהליך של בניית בית. ייעוץ משפטי מצד עורך דין המתמחה בתחום של נזקי רכוש יכול בהחלט לסייע לכם בתהליך, ולהבטיח כי תקבלו את המפתח במועד.

נגישות
גלילה לראש העמוד