שומרים על הזכויות שלנו: באילו מצבים נפנה לעורך דין להתחדשות עירונית?

אם גם אתם גרים בבניין ישן ומרגישים שהגיע הזמן לחידוש, או שאולי אפילו כבר פנו אליכם יזמים או גורמים מהעירייה ודיברו על היתכנות לפרויקט התחדשות עירונית, אין ספק כי מדובר בהזדמנות נפלאה – גם להגדיל את ההכנסה וההון שלכם וגם לשדרג את רמת החיים בבניין ובסביבת המגורים שלכם. כמובן שברוב המקרים, כדי להוציא את המקסימום מהתחדשות עירונית, חשוב שנשכיל לפנות אל גורם מקצועי שייצג אותנו אל מול השחקנים השונים בזירה. אז באילו מקרים אם כך חשוב לפנות אל עורך דין להתחדשות עירונית? ובכן, מיד נגע בכל המצבים האלה ונדבר עוד קצת על הפרויקטים השונים, אבל קודם כל – איזה עורך דין להתחדשות עירונית בכלל מומלץ שנבחר?

איזה עורך דין להתחדשות עירונית כדאי לבחור?

פרויקטים שונים של התחדשות עירונית הם מעולים ויכולים להיטיב לגמרי עם בעלי דירות בבניינים, אבל חשוב להבין שללא ליווי והכוונה הם גם יכולים להסב לא מעט נזק ואי שקט. לא חסרים סיפורים על קבלנים שלא עומדים בהתחייבויות שלהם אל מול השוכרים, על ליקויי בנייה קשים, על פרויקטים שהתעכבו הרבה מעבר לצפוי ואפילו הושבתו והיד עוד נטויה.

לכן, אתם חייבים לבחור עורך דין להתחדשות עירונית מנוסה בתחום, כזה שחי ונושם אותו מזה שנים ארוכות, מכיר את כל השחקנים הגדולים ויידע לקדם את האינטרסים שלכם במהירות וביעילות ללא בעיות מיוחדות. עורך דין מורן גור הוא עורך דין ותיק, מנוסה וכזה שליווה בעברו כבר עשרות פרויקטים שונים בתחום ההתחדשות העירונית. אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר ושימו לב שאתם עושים את הבחירה שהכי טובה לכת ומשרתת אתכם. ברור? עכשיו בואו ננסה להבין בדיוק באילו מצבים כדאי לפנות לעורך דין בתחום ההתחדשות העירונית.

 

מתי כדאי לפנות אל עורך להתחדשות עירונית?

באופן כללי, אם אתם דיירים בבניין המועמד לפרויקט התחדשות עירונית, מומלץ ליצור קשר עם עורך דין מקצועי. עשו תמיד ובכל המצבים הבאים:

  • אם פנה אליכם יזם או קבלן כלשהו המעוניינים לקדם אצלכם פרויקט התחדשות עירונית.
  • אם פנו אליכם נציגים מהרשות המקומית ועדכנו אתכם לגבי ההיתכנות של פרויקט התחדשות עירונית אצלכם.
  • אם אתם דיירים או בעלי דירות בבניין ישן ומעוניינים לבחון את האפשרות לקדם פרויקט התחדשות עירונית בעצמכם.

כמובן שכל דייר רשאי לבחור לעצמו עורך דין שייצג אותו, אך בדרך כלל עדיף שכל הדיירים ובעלי הדירות יתאגדו יחד ויבחרו בעורך דין אחד מנוסה שייצג את כולם גם יחד, זה יקל על התהליך ויזרז אותו ברוב המכריע של המקרים.

 

התחדשות עירונית בישראל – המסלולים העיקריים

אז מהי בעצם התחדשות עירונית? המדינה והרשויות המקומיות בעצם מעודדות קבלנים ויזמים לשפר את פני השטח דרך שיפוץ ושדרוג של מבנים. ישנם סוגים שונים של פרויקטים ותתי פרויקטים, אך אלו הם שני העיקריים שבהם:

  • פינוי בינוי: בפרויקטים האלו מבצעים בעצם הריסה של מבנים קיימים בעלי תשתית ירודה ובונים במקומם בניינים חדשים. הדיירים מקבלים דיור חלופי במהלך תקופת הזמן הזאת או פיצוי כספי כדי לשכור דירה.
  • תמ״א 38: הפרויקט הזה הוא פרויקט של חיזוק מבנים לתקן מפני רעידות אדמה. על הדרך משפצים ומגדילים את הדירות, לפעמים מוסיפים קומות, מוסיפים ממ״דים ומתקנים נוספים לבניין כמו חנייה, לובי משופץ וכן הלאה.

 

לסיכום

התהליכים האלו הם מורכבים בירוקרטית וכדי לוודא שאתם מקבלים את כל מה שמגיע לכם, חשוב לבחור בליווי של עורך דין מקצועי ומנוסה.

 

נגישות
גלילה לראש העמוד