נעלי עקב וחליפה: איך מומלץ להתלבש לדיונים בבית משפט?

בית המשפט הוא מוסד חשוב ורשמי, ולכן התייצבות לדיונים מחייבת קוד לבוש מחמיר ומוקפד. כעורכי דין, עליכם להתכונן מראש באמצעות רכישה של פריטי לבוש רשמיים – כפי שנציג כעת.

קוד לבוש לבית המשפט: הגעה בלבוש מכובד ומוקפד הוא איננו בגדר המלצה

מוסד בית המשפט במדינת ישראל מהווה חלק בלתי נפרד מהדמוקרטיה. בשל כך, נדרש מכם כעורכי דין להגיע לבית המשפט בלבוש נאות ומכובד, כאשר במידה ולא תגיעו כך – תידרשו לעזוב את הדיון. מדובר במבוכה עצומה בעבורכם כעורכי דין ובוודאי בעבור המשרד אותו אתם מייצגים. נוסף לכך, אין שני לרושם ראשוני ולכן בכדי להרשים את השופט והנוכחים בבית המשפט חשוב להתכונן מראש מבחינת מלתחה ראויה ומכובדת איתה תופיעו בדיון. כדי שתוכלו להתכונן כראוי, להלן הטיפים שלנו:

קוד לבוש נשים

נשים יכולות להגיע לבית המשפט עם לבוש מחויט הכולל מכנס ארוך וחולצה לבנה מחויטת, ומעליה גלימה. אפשר לנעול נעלי עקב, אולם חשוב להקפיד על רכישה של נעל עקב איכותית ונוחה – בשל אפשרות להתארכות של הדיון ובהתאם לכך עמידה ממושכת על הרגליים. מומלץ לבחור בצבעים סולידים מבחינת הלבוש: שחור, לבן, אפור או בז', אולם דווקא עם הנעליים ניתן בהחלט לתת דרור לדמיון ולבחור בנעל עם צבע בולט. עדיף שלא להגיע לבית המשפט עם תכשיטים בולטים, ולכן שרשרת סולידית בהחלט יכולה לעשות את העבודה מבחינת הנראות המכובדת לקראת הדיון. חלק בלתי נפרד מקוד הלבוש כולל גם תיק יד. לא מומלץ להגיע לבית המשפט עם תיק גב אלא עם תיק דמוי עור, בו ניתן להכניס את המסמכים ובהתאם לכך ליצור מראה מהוקצע ומדויק.

נעלי עקב וחליפה - איך מומלץ להתלבש לדיונים בבית משפט

קוד לבוש גברים

עדיף להגיע לבית המשפט בחליפה, אולם בימים חמים ניתן בהחלט להסתפק במכנס אלגנטי עם חולצה מכופתרת ועניבה. בדיוק כמו שנשים יכולות לחשוב מחוץ לקופסא בכל הקשור לצבע הנעליים, כך גם אתם גברים יכולים לבחור בעניבה מיוחדת שתמשוך את העין אך עדיין תהיה מקובלת וראויה להתייצבות בבית המשפט. מבחינת הנעלה, אין להגיע בנעלי ספורט אלא בנעל סגורה ואלגנטית. אם מדובר בנעל עור, נדרש לנקות אותה היטב באמצעות חומר ניקוי ולהקפיד לגהץ את הבגדים לפני שלובשים, כך שהמראה יהיה נעים לעין. את הגלימה נדרש ללבוש בכל דיון בבית המשפט – בין אם מדובר בדיון בבית המשפט המחוזי, שלום ובוודאי בבית משפט עליון.

לסיכום, הרושם בבית המשפט הוא חיוני לא רק בעבורכם כעורכי דין אלא גם בעבור המיוצגים שלכם. חשוב לעדכן את המיוצגים בדבר קוד הלבוש, ולבחון את הלבוש שלהם לפני הכניסה לבית המשפט. הכניסה אסורה עם כפכפים או לבוש מרושל, ועל כן מדובר בחלק בלתי נפרד מההכנות אותן נדרש לבצע לפני הדיון.

נגישות
גלילה לראש העמוד