כך תבחרו עו"ד מקצועי לתביעת פינוי מושכר

עו"ד מקצועי לתביעת פינוי מושכר

להחזיק בדירה להשכרה הינה פריווילגיה כלל לא רעה, אך כשמגיעים למצב שבו השוכר עושה ככול העולה על דעתו ואינו משלם שכ"ד, הרי שכבר מדובר במצב בעיתי בו לבעל הדירה אין הרבה מה לעשות בנידון, כאשר אפילו את החשמל והמים הוא אינו יכול לנתק, למרות שהדירה שייכת לו. מכאן שהדבר היחיד שכן ניתן לעשות הוא לנסות להגיע עם הדייר להסדר, ואם זה לא עובד יש לגשת לבית המשפט ולאפשר לגלגלי החוק להסדיר את המצב, ופה נדרש להכניס למשוואה עו"ד מקצועי שמתמחה בנישה.

פועלים בהקדם הניתן

חשוב לומר כי פינוי מושכר הוא נושא שמעסיק רבים ועל כן רגע לפני שנבהיר כיצד בוחרים עו"ד שמתמחה בתחום, נעצור לחדד שחשוב לפעול בהקדם – כמה שיותר בסמוך למועד שבו פסקו התשלומים. מדוע? המשפט עצמו לוקח כמה חודשים וכל חודש שמתעכבים הוא חודש שבו גם התשלום מתעכב. בנוסף, רבים נוטים לתת לשוכר עוד ועוד הזדמנויות ובינתיים מאבדים הכנסה משמעותית, כזו שבהרבה מן המקרים עולה על סך העלויות המשפטיות.

מוציאים את הלחץ מהמשוואה

לאחר שברור שיש למצוא בהקדם עו"ד, נעצור ונסביר שאין לאפשר ללחץ של זמן לפגום בקבלת ההחלטה, וזאת כי עו"ד מקצועי עשוי למנוע נזק מצטבר, לקצר את ההליכים, לסייע לסגור את המקרה בצורה הרבה יותר נעימה ובאופן כללי עשוי לייצג את הצד שלכם כהלכה. אז כיצד בוחרים עו"ד? להלן כמה המלצות:

פרמטרים שדורשים בדיקה:

ניסיון

תחום פינוי מושכר הנו תחום מסועף שדורש לא מעט ניסיון, ולו בכדי לדעת כיצד עדיף לנהוג בכל מקרה ומקרה. כך למשל רצוי לדעת מתי עדיף להגיש "תביעה בסדר דין מקוצר", מתי מוטב להגיש "אזהרה מיוחדת" וכדומה. בנוסף, ניסיון נקודתי עשוי לגרום לשוכר להתקפל מעמדתו.

רזומה

חשוב ביותר לבחון מהו הרזומה של אותו עורך דין, כי גם אם יש לו ניסיון נרחב בנושא, עדיין אין זה אומר שהוא יודע את העבודה. אי לכך אם ניתן לדבר עם לקוחות קודמים ולשאול לדעתם, הרי שמדובר בקלף מנצח. כיצד מגיעים ללקוחות קודמים? פשוט מבקשים מעו"ד שעומד על הפרק שיפנה אליהם, וזאת בצורה ישירה ומכבדת.

בחינה

אל תתביישו להעלות מול עורך הדין מגוון שאלות שעשויות להצביע על רמת הבקיאות שלו בתחום. כך למשל ניתן לשאול מה עושים אם לא נקבע מועד לביצוע הפינוי, מהם הסיכויים לצאת מנצחים, מהם ההליכים שננקטים בתום המשפט, האם עדיף לפנות למגשר וכדומה. גם אם אינכם בקיאים בתחום, התשובות עדיין עשויות לסייע להבין עד כמה עורך הדין שניצב מולכם אמין ומקצועי.

עלות

לבסוף נעסוק בפרמטר שנוגע לעלות. בעוד שבהרבה מן המקרים עלות מהווה שיקול מהותי, הרי שבמקרה זה העלות פחות משמעותית. כל עוד ההבדל במחיר אינו קריטי פשוט אל תתייחסו אליו, אלא אם כן המחיר או שכר הטרחה נמוך מדי (עשוי להעיד על חוסר מקצועיות). שורה תחתונה? תזכרו שלעיתים שווה לשלם מעט יותר בשביל להשיג הרבה יותר.

*מה עתה? מחליטים שפועלים עוד היום ובין היתר מחפשים עו"ד שההתנהלות מולו נעימה – בהצלחה!

נגישות
גלילה לראש העמוד