מסיפור גבורה למפעל חיים: הכול על סיפורו של רפי אדרעי ז"ל שהוביל להקמתה של עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי

סיפורו של רפי אדרעי ז"ל הוא סיפור מרגש שגם לאחר שנים רבות מצליח להדהד בזיכרונם של בני משפחתו. למעשה, בני המשפחה המורחבת החליטו להמשיך את העשייה החברתית של אדרעי ז"ל באמצעות הקמתה של עמותת אחינועם אשר מצליחה מזה שנים ארוכות ליצור שינוי משמעותי בחברה הישראלית. כיצד השינוי הזה מגיע לידי ביטוי ומי היה רפי אדרעי ז"ל? להלן כל הפרטים.

רפי אדרעי ז"ל – כל מה שרציתם לדעת אודות גיבור ישראל

משפחת אדרעי היא משפחה שורשית וערכית שרואה בעשייה חברתית כחלק בלתי נפרד מהחיים. רפי אדרעי ז"ל אשר נולד לזוג הורים אוהבים  ושני אחים התבלט עוד מגיל צעיר, וזאת לאחר שלקח חלק בפרנסת המשפחה ובמקביל שימש כמדריך אהוב מאוד בתנועת הנוער העובד והלומד. עם השנים הוא גם הפך להיות מדריך ראשי, וכן לקח חלק פעיל בהעלאת המורל של היישוב היהודי, וזאת לאחר שלקח את דגל ישראל המאולתר ותלה אותו על גג של מלון בעיר לאחר שהבריטים עזבו את העיר. עם הצטרפותו לצבא הוא הפך למומחה לסליקת נשק ואף לקח חלק פעיל בקרבות עזים, כאשר שיא סיפור הגבורה שלו התרחש כאשר התבצר ביחד עם חיילו בתוך שטח ההפקר. הוא בחר להמשיך ולהילחם בזמן מלחמת יום העצמאות, עד שמצא את מותו בגיל 24 בלבד בעקבות קליע שחדר לעורפו. הוא נקבר על פי בקשת משפחתו בעיר ראש העין, כאשר בני המשפחה החליטו שלא לתת לכאב להנחות אותם אלא להפך – לקדם יוזמות חברתיות שהיו מזוהות עם העשייה החברתית של אדרעי.

מחזקים את הפריפריה באמצעות שורה של תוכניות חברתיות

עמותת אחינועם אותה הקימו בני המשפחה המורחבת של רפי אדרעי היא עמותה חברתית הפועלת ללא כוונות רווח, וזאת מתוך מטרה לחזק את הפריפריה ולצמצם את הפערים בחברה הישראלית. רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי החליטו במסגרת העמותה לקדם שורה של תוכניות חברתיות פורצות דרך, כמו למשל חלוקה של מחשבים. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו קידמו בזמן מגפת הקורונה חלוקה של מחשבים מחודשים כמו גם חדשים בעבור תלמידים מכל רחבי הארץ ועם שימת דגש על אזור הפריפריה, כל זאת מתוך מטרה לצמצם את הפערים המגיעים לידי ביטוי גם בהיעדר של מחשוב. הפרויקט הזה הצליח מאוד ועדות לכך ניתן למצוא בנתונים אשר מעידים כי מעל ל-25,000 מחשבים חולקו, כאשר העמותה החליטה להמשיך את התוכנית ולהרחיב אותה גם בימים אלו ממש.

 

 

דואגים לדור העתיד

חלק מהותי מהפעילות של העמותה היא לדאוג לדור העתיד, וזאת על ידי קידום של תוכניות כמו למשל תוכנית ליווי ארוכת טווח המיועדת בעבור צעירים שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה כנוער בסיכון. במסגרת התוכנית הזו העמותה מעניקה מעטפת הכוללת ליווי מצד המתנדבים של העמותה וכן בנייה של תוכנית קידום אישית. מדובר בתוכנית פורצת דרך שזוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות וגורמי החינוך, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות לחזק ולקדם את דור העתיד החל מגיל 16 ועד השתלבות בשוק התעסוקה.

לסיכום

סיפורו של הלוחם רפי אדרעי ז"ל הוא סיפור מרגש על נער צעיר שבגר והחליט לתרום מעצמו למען המדינה, עד מותו. בני משפחתו ממשיכים להנציח את זכרו באמצעות הקמה של בית יד לבנים לצד הקמתה של עמותת אחינועם הפועלת למען חיזוק הפריפריה, צמצום פערים ודאגה לדור העתיד.

נגישות
גלילה לראש העמוד