מבחני לשכת עורכי הדין: כך תעברו את המבחן בהצלחה

מבחני הלשכה מהווים את השלב האחרון לצורך הסמכה כעורך דין מורשה. מדובר במבחנים מלחיצים מאוד אשר שיעור העוברים ירד באופן משמעותי, ולכן חשוב להיערך למבחן מראש כך שתוכלו לעבור אותו בהצלחה יתרה. כיצד תעשו זאת? להלן הפרטים.

מבחני לשכת עורכי הדין: זינוק במספר הלא עוברים

בשנתיים האחרונות אנו עדים למספרים נמוכים מאוד של סטודנטים למשפטים אשר עוברים את מבחני הלשכה. הביקורת הציבורית סביב הקשחת התנאים לא עזרה, אולם ניתן לראות עלייה קלה במבחן האחרון אשר נערך השנה. למעשה, כסטודנטים למשפטים אשר השקיעו את מיטב זמנם בלימודים האקדמיים אתם בוודאי מודעים לעובדה כי מדובר במבחן משמעותי אשר מהווה את רף הכניסה בעבורכם לצורך עיסוק כעורכי דין בישראל. משום כך, חשוב מאוד לארגן את זמנכם ואף להיכנס לאתרים מתמחים אשר מספקים לכם טיפים מצוינים, כמו שניתן לקרוא באתר נוטריון אונליין. באמצעות המידע אשר מוצג באתר תוכלו לייעל את תהליך הלמידה באופן אשר יסיר מכם את החשש לקראת המבחן. בכדי שתוכלו לעבור את המבחן בהצלחה, להלן פרטים אודות המבחן וכן טיפים מצוינים אותם איגדנו במיוחד בעבורכם.

מבחני לשכת עורכי הדין כך תעברו את המבחן בהצלחה

כיצד ללמוד בצורה הטובה ביותר למבחני הלשכה?

מבחני לשכת עורכי הדין מתקיימים פעמיים בשנה. הבחינה מורכבת משלושה חלקים: מטלת ניסוח, דין דיוני אשר מורכב מ-40 שאלות ובשלב האחרון דין מהותי אשר מורכב מ 40 שאלות. לכל חלק בבחינה מוקצב זמן, ולכן חשוב מאוד בזמן הלמידה לעבוד עם אפליקציות ייעודיות לניהול זמן. בכך, תוכלו לבחון האם אתם מצליחים לסיים את המטלה בזמן, כאשר החלק הראשון אורך כ-45 דק', החלק השני והשלישי נמשכים כ 160 דק'. לא מעט נבחנים מגלים כי הם לא מספיקים ולכן נוצר לחץ אשר משפיע מאוד על היכולת בזמן המבחן, ועל כן היערכות מראש בזמן הלמידה באמצעות מדידת זמנים יכול לסייע באופן ממשי לצורך תרגול לקראת המבחן. בנוסף לכך, חשוב מאוד לנהל תהליך למידה ושינון אשר מתבצע באמצעות אדם נוסף, כך שתוכלו לתרגל יחדיו ולהגביר את המוטיבציה. תרגול קבוצתי במתכונת מצומצמת מסייע גם לזיהוי של נקודות חולשה, מתוך מטרה לשפר את עצמכם ולהתגבר על הקשיים.

תהליך למידה רציף

לסיכום, הניסיון של עורכי דין אשר עברו את הבחינה בהצלחה מלמד כי למידה רצופה של מעל ל-10 שעות אינה פרודוקטיבית, ואף עלולה לפגום בתהליך הלימוד. משום כך, מומלץ לתכנן תהליך לימוד ושינון אשר מתבצע בחלקים ותוך שימת דגש על חלוקת זמנים נכונה מבחינת הפסקות. נוסף לכך, הקפידו לאכול ארוחות מסודרות ולבצע פעילות ספורטיבית אשר תורמת מאוד לחיזוק הערך העצמי. זכרו, מדובר בבחינה לא פשוטה אולם באמצעות הרגלי שינון ולמידה נכונים תוכלו לעבור בהצלחה יתרה.

נגישות
גלילה לראש העמוד