הבניין שלכם עובר שיפוץ תמ"א 38? כך תבחרו בעלי מקצוע נכונים

תמ"א 38 הינה תכנית מתאר ארצית אשר נועדה לחזק מבנים ישנים מפני רעידת אדמה, תוך חיזוק המבנה, איטום מחודש והקניית שלל תנאים שיעזרו להגן על הדיירים בעת סכנה.

בכל הנוגע לשיפוץ מסוג זה, חשוב לדעת כי פרויקט תמ"א 38 מלבד היותו חשוב לאבטחת הדיירים, הוא גם כזה שמעניק שיפוץ להעלאת ערך הנכסים בבניין, תוך ששיפוץ כללי של המבנה כולל: טיפול בתשתיות בבניין, שיפוץ כללי של הדירות והרחבתן, הוספת ממ"ד לכל דירה, הוספת מרפסת, כמו גם חניה, שיפוץ לובי והוספת מעליות.

כדי לבצע פרויקטים של תמ"א 38 באזורים שונים בישראל,  פונים יזמי בנייה מכל הארץ אל משרד הבינוי והשיכון האמון על פרויקט תמ"א 38 וזאת על מנת לנסות לזכות במכרז שיפוץ הדירות וחיזוק מבנים.

בכך היזם יכול להגדיל רווחים על ידי הוספת דירות למבנה ומכירת הדירות לאוכלוסייה חדשה וצעירה אשר לאחרונה רוכשת דירות במבנים שעברו פרויקטים מסוג זה.

נוסף ליזם, מצטרפים לתהליך שלל בעלי מקצוע מומלצים, כמו קבלני שיפוצים, קבלני בנייה, אינסטלטורים, מומחים בעבודות חשמל, נגרים, קונסטרקטורים, מהנדסים, אדריכלים ומעצבים, תוך שבחירת אנשי המקצוע נעשית בשיתוף עם דיירי הבניין.

תמ"א 38

אבל כיצד בוחרים את אנשי המקצוע הטובים ביותר לביצוע פרויקט תמ"א 38 ? הנה כמה דגשים שיש לשים אליהם לב:

אמינות

כאשר אתם בוחרים אנשי מקצוע לביצוע שלל הפעולות בפרויקט תמ"א 38, שימו לב כי מדובר באנשי מקצוע אמינים, כמו למשל קבלנים הרשומים בפנקס הקבלנים, אנשי מקצוע עם תעודות הנדסאי חשמל, אינסטלטורים מומחים וכל איש מקצוע שיודע את העבודה ומכיר את הדרך לבצע פעולות במבנה בצורה אמינה, בטוחה ויעילה, ללא תקלות. שימו לב כי אנשי המקצוע עובדים תחת כל תווי התקן הדרושים לביצוע שיפוצים במרחב.

מקצועיות

חשוב לוודא כי אתם בוחרים אנשי מקצוע טובים ומיומנים, תוך שבזמן בחירת הקבלנים, המשפצים והבנאים: יש לגלוש אל אתרי האינטרנט שלהם, לבדוק ולהביט בעבודות קודמות, כמו גם לברר האם ישנן המלצות או 'דיס המלצות' אודות בעל המקצוע.

יעילות

חשוב שעבודת השיפוצים תתבצע בשיא היעילות, ללא עיכובים. יש לדעת כי בפרויקט תמ"א 38 (במרבית המקרים), על הדיירים לעזוב את דירתם למקום חלופי וזאת לכמה חודשים טובים. לכן יש למצוא אנשי מקצוע מיומנים שיודעים לבצע עבודה יעילה, ללא עיכובים.

עמידה בתכניות

פרויקט תמ"א 38 משלב כל הזמן את חוות הדעת וההסכמה של הדיירים אודות תכנית השיפוצים, הבנייה והעיצוב שיתרחשו בדירות הפרטיות, כמו גם בבניין. בשל כך יש לעקוב ולדעת כי בעלי המקצוע אשר מגיעים למבנה, יודעים מהן התכניות, עומדים בהן ועובדים בהתאמה, על מנת להוציא אותן לפועל.

המלצות

נסו לאתר אנשי מקצוע מומלצים, כאשר המלצות ניתן למצוא גם ברשתות החברתיות, גם מחברים, מבני משפחה ומכרים. נסו להבין בזמן ההמלצה איך התרחשה העבודה של איש המקצוע ועל מה יש לשים את הדגש בבחירת איש מקצוע מומלץ.

 

לסיכום, תמ"א 38 הוא פרויקט שכולם מרוויחים ממנו! הדיירים נהנים מדירות חדשות שערכן עולה בשוק הנדל"ן, היזמים נהנים מהכנסה בהוספת דירות ובעלי המקצוע יכולים להכניס יותר עבודה, כמו גם שהאזורים בהם מתרחשים הפרויקטים הולכים והופכים למטופחים ויוקרתיים יותר.

בשל כך חשוב תמיד לבחור בקבלן השיפוצים נכון, ביזם ש"משדר על אותו הגל" עם דיירי הבניין, כמו גם בשלל בעלי מקצוע אמינים, טובים ומקצועיים.

קראו גם: עקרונות חשובים לביצוע תמ"א 38

נגישות
גלילה לראש העמוד