ספורט אקסטרים: כל מה שצריך לדעת על ביטוח תאונות אישיות

זה לא משנה מה הקטע שלכם, ואם אתם אוהבים לצנוח ממטוסים, לצלול במעמקי הים, לתפוס את הגלים הכי גבוהים או להנות מהאדרנלין של נסיעה במהירות גבוה על ג'יפים או אופנועי שטח – אנחנו בטוחים שספורט האקסטרים שאתם הכי אוהבים, הוא כזה שגורם לכם להרגיש חיים שיש, ושעל אף הסיכונים הכרוכים באופן טבעי בכל סוג כזה של פעילות, אתם לא ממש מצליחים לדמיין את החיים שלכם בלעדיו. עם זאת, כל מי שעוסק בתחום, בין אם מדובר על פעילות נקודתית וחד פעמית, ובמיוחד כאשר מדובר על תחביב קבוע שעושים בתדירות גבוהה, חייב לקחת בחשבון תמיד את כל הסיכונים ולהבין כי תאונות אישיות במקרים הללו הן נפוצות באופן יחסי. על כן, חשוב מאד להכיר את התחום של ביטוח תאונות אישיות, ולוודא שאתם מכוסים בכל שלב, על מנת שאם חלילה תעברו תאונה שתשבית אתכם או תמנע מכם את האפשרות להתפרנס, לא תגיעו למצב בעייתי ללא פתרונות. אנו רוצים לדבר על כמה נקודות חשובות בנושא.

פעילות אקסטרימית חד פעמית במסגרת מסודרת

מיד נגע במצבים בהם אנו יוצאים בעצמנו לספורט אקסטרים, אבל קודם לכן חשוב לדבר על הדבר הנפוץ ביותר. מרבית האנשים וביניהם גם אלו המעידים על עצמם כחובבי ספורט אקסטרים, עושים זאת באופן מזדמן ולא על בסיס קבוע. כנראה שגם לכם או לפחות לאנשים שאתם מכירים יצא להתנסות בצלילה, גלישה או צניחה חופשית, מבלי לעשות את זה באופן קבוע. במקרים הללו לרוב נפנה לחברה מקצועית דרכה נעבור את הפעילות וחשוב להבין מה הכיסוי שהיא מציעה. כך למשל, מי שמחפש פעילויות של ספורט ימי באילת ויפנה לחברת אטלנטיס, יוכל להנות ממגוון רחב של ספורט אתגרי עם כיסוי ביטוחי מלא. כמובן שהכל נעשה באופן מקצועי ומסודר ותחת פיקוח גבוהה, וכך יכולה החברה הזו וחברות תיירות ואטרקציות מקצועיות בכלל, להציע פוליסות מקיפות שכלולות במחיר האטרקציה. עם זאת, חשוב מאד שלא לקחת את זה כמובן מאליו וכדאי לשאול ולברר בכל מקום לפני שאתם יוצאים לדרך.

פעילות אקסטרימית חד פעמית באופן עצמאי

על אף שזה קורה פחות, יש אנשים שמחליטים להתנסות בעצמם לראשונה בסוג כלשהו של ספורט אקסטרים. קודם חשוב לנו לומר שאנו ממש לא ממליצים על זה, ושכדאי להתחיל לרכוש את התחביבים הללו בליווי של מדריכים ואנשי המקצוע מכל תחום. אם בכל זאת החלטתם ללכת על זה, שווה בהחלט לבחון את האפשרות מול החברות הביטוח השונות לביטוח תאונות אישיות נקודתי. אפשר למשל לשלם על מספר ימים בהם אתם מדווחים שאתם מתכוונים לעסוק בספורט, ככה שתהיו מכוסים במקרים של תאונות חלילה. אם אתם מתכוונים לחזור על פעילויות שונות שוב ושוב בעתיד, כדאי כבר לבחון את האפשרות של ביטוח תאונות אישיות לטווח ארוך.

ספורט אקסטרים: כל מה שצריך לדעת על ביטוח תאונות אישיות

פעילות אקסטרימית עצמאית על בסיס קבוע

כאמור, כאן כבר חשוב לדאוג לעצמכם לפוליסה טובה. ככל שהספורט שאתם עוסקים בו נחשב למסוכן יותר, כך המחיר יעלה וזה משהו שאתם צריכים לקחת בחשבון. כמו כן, אם הפעילות האקסטרימית שאתם עושים על בסיס קבוע היא חלק אינטגרלי בפרנסה שלכם (לצורך העניין אם אתם עובדים בתור מנקי חלונות בגובה), אתם פשוט חייבים לדאוג לביטוח מתאים, מפני שתאונה במקרים הללו המשמעות שלה הרבה פעמים היא פגיעה לזמן ארוך ביכולת להתפרנס.

לסיכום, לפני כל ספורט אקסטרימי שהוא בדקו את הכיסוי הביטוחי שלכם והמנעו מלצאת לפעילות ללא כיסוי מתאים.

נגישות
גלילה לראש העמוד